Enteresan Haber

WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır?

WhatsApp’ın uzun zamandır beklenen özelliği karanlık mod geldi. Android 10 ve iOS 13 işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar WhatsApp karanlık modu kullanabiliyor. Gece modu özelliği geceleri gözleri yormaması ve cihazın pil ömrünü uzatmasından dolayı sıkça tercih ediliyor.Peki, WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır?

HABER » Nasıl Yapılır » WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır? » Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019 1:30
WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır?

Twitter ve Instagram kullanıcılarının yakından bildiği karanlık mod, popüler mesajlaşma uygulaması artık ’ta da kullanılabiliyor. Karanlık mod, hem iOS hem de Android cihazlarda isteğe bağlı olarak etkinleştirilebiliyor. Peki, WhatsApp kullanılır?
WhatsApp’ın karanlık modu özelliği uygulamanın “Ayarlar” bölümüne eklenmiş durumda. Kullanıcılar, WhatsApp’ın “ayarlar” menüsünde yer alan “tema seçimi” alt menüsü altından karanlık modla ilgili seçimler yapabiliyorlar. “Karanlık”, “Aydınlık” ve “Pil Tasarrufuna Göre Ayarla” bulunuyor. Kullanıcılar, “pil tasarrufuna göre ayarla” seçeneğini aktifleştirdiklerinde WhatsApp, sisteme göre hareket ediyor.

GECE MODU ÖZELLİĞİ NE İŞE YARAYACAK?

Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Uzun bir zamandır WhatsApp’a gelmesi beklenen gece modu özelliği geceleri gözleri yormaması ve cihazın pil ömrünü uzatmasından dolayı sıkça tercih ediliyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN YAŞAM HABERLERİ