Enteresan Haber

Tablet Whatsapp indir | Nasıl yüklenir?

En popüler mesaj uygulaması Whatsapp’ı Android tablete indirmek mümkün!

HABER » Nasıl Yapılır » Tablet Whatsapp indir | Nasıl yüklenir? » Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018 4:34
Tablet Whatsapp indir | Nasıl yüklenir?

WhatsApp’ı farklı platformlarda kullanmak mümkün. Tablet de bunlardan en çok merak edileni. İşte bu basit yöntemlerle WhatsApp’ı tablette de kullanabileceksiniz!

WEB SİTESİNDEN İNDİRMEK
1. www.whatsapp.com/download adresini ziyaret edin.
2. ’a bir tablet kullanarak erişmeye çalıştığınız için WhatsApp mobil sitesine yönlendirileceksiniz. üst köşedeki 3 noktalı Chrome simgesine tıklayın. Daha sonra açılan menüden “Masaüstü sitesi iste” seçeneğine tıklayın.

3. Sitenin masaüstü sürümünde, iPhone, Android, Blackberry ve diğer telefon seçeneklerini göreceksiniz. Buradan, ’ın indirme linkine ulaşmak için Android telefonunu seçeneğini tıklayın ve İleri’e basarak devam edin. “Bu dosya türü bilgisayarınıza zarar verebilir, yine de whatsapp.apk dosyasını saklamak ister misiniz” uyarısı görebilirsiniz.

4. Ardından tabletinize yüklenmiş olacaktır. Fakat, Whatsapp.apk indirmeyi tıkladığınızda, ayarlarınızı değiştirmenizi isteyen başka bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Açılan pencereden ayarlara tıklayın.

5. Ayarlar sekmesi açıldıktan sonra “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını bulun ve izin verin.

WEB KULLANARAK GİRİŞ YAPMAK
1. Web, Internet Explorer’da çalışmıyor, o yüzden Google Chrome veya Firefox yüklemenizde yarar var.
2. Eğer yoksa telefonunuza WhatApp’ı indirin. Tabletten kullanabilmek için bir telefonda kurulu WhatsApp’ınız olması gerekmekte.
3. Tabletinize indirdiğiniz tarayıcıya dönün ve ” https://web..com/” yazın.
4. Enter’a bastıktan sonra sistem sizi mobil sürüme yönlendirecek. Chrome tarayıcınızın üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve “Masaüstü site iste” seçeneğine dokunun.
5. Masaüstü sürüme giriş yaptıktan sonra karşınıza bir QR kod çıkacak. Telefonunuzdan kodu tarayın. Ardından konuşma paneli açılacak. Bir mesaj gönderip çalışıp çalışmadığından emin olabilirsiniz.

ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN YAŞAM HABERLERİ