Enteresan Haber – Enteresan Haber.Com

HABER » Gündem » Suudi Arabistan’dan hac kararı » Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021 18:38
Suudi Arabistan’dan hac kararı

Suudi Arabistan’dan hac kararı

Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadeti için yurt dışından kimsenin alınmayacağını açıkladı.

Suudi Arabistan , hac ibadeti sırasında nedeniyle alınacak önlemleri ve kimlerin kabul edileceğine dair yazılı açıklama yaptı. Herkes tarafından beklemem İngiliz haber ajansı Reuters duyurdu.

SUUDİ OLMAYANLAR BU YIL HACCA GİDEMEYECEK
Reuters’ın haberine göre, bu yıl Hacca yalnızca Suudi vatandaşlar gidebilecek. Ülke içinden 60 bin kişinin hacca kabul edileceği ve yurt dışından kimsenin alınmayacağı bilgisine yer verilen açıklamada, kronik rahatsızlığı olmayan, 18 ila 65 yaş arasında ve olmuş kişilerin hac için kabul edileceği bildirildi.

Hac ve Umre Bakanlığı 9 Mayıs’taki açıklamasında, bu yıl hac ibadetinin, gölgesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurmuştu. Suudi Arabistan, salgın nedeniyle geçen yıl sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını kabul etmişti.

DİYANET DE BİR AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, salgını sebebiyle bu sene de hac ibadeti için sadece Suudi Arabistan’da yaşayan sınırlı sayıdaki hacı adayına izin verileceğini açıkladı. Bu karar sebebiyle 2021 yılı hac döneminde diğer ülkeler gibi ülkemizden de hac ibadeti için kutsal topraklara hacı adayı kabul edilmeyecektir. Konu ile alakalı detaylar önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Etiketler: , , , , , ,