Enteresan Haber

Sosyal yardım başvuru ve sonuç sorgulama nasıl yapılır? 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır?

Corona virüsü salgınında ekonomik olarak zarar gören birçok kişi devlet tarafından sağlanacak olan yardımlara gözlerini çevirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 1000 TL’lik sosyal destek programında başvurular devam ediyor. Corona virüsünden maddi olarak zarar gören vatandaşlar e-Devlet sistemi üzerinden sosyal yardımlar için başvuru ve sorgulama işlemlerini kolayca yapabiliyor. Peki sosyal yardım başvurusunda hangi detaylar önemli?

HABER » Genel » Sosyal yardım başvuru ve sonuç sorgulama nasıl yapılır? 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır? » Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020 17:43
Sosyal yardım başvuru ve sonuç sorgulama nasıl yapılır? 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır?

virüsü ekonomik tedbirleri kapsamında 1. ve 2. faz ödemelerinin ardından 3. faz için başvuru işlemleri gerçekleştiriliyor. online olarak E-Devlet sistemine girerek 1000 TL sosyal destek başvurusunda bulunabiliyor. Başvurularını yapan sosyal yardım sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor…

BAŞVURULARDA AYNI HANE DETAYI

sosyal destek yardımları kişi bazlı değerlendirilmeyecek. Başvurular haneye göre kabul edilecek veya edilmeyecek. 1000 TL nakdi yardımlardan aynı hanede yaşayan sadece bir kişi yararlanabilecek.

BAŞVURULARDA GÜNLERE DİKKAT!

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,
TC Kimlik Numarasının hanesi;
0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,
2 olan vatandaşlarımızın Salı,
4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,
6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,
8 olan vatandaşlarımızın Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURULARI E-DEVLET İLE YAPILIYOR

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır. 3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.
E-DEVLET PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU EKRANIE-DEVLET PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU EKRANI

Etiketler: , , ,