Enteresan Haber

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna 357 personel alınacak

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu kuruldu. Kurum’da 357 personel istihdam edilecek.

HABER » Genel » Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna 357 personel alınacak » Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019 10:38
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna 357 personel alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Kurumu resmen kuruldu. Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre, İstanbul merkezli olacak kurum Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olacak.
Kurumun görevleri arasında çeşitli sigortacılık kanunlarına ilişkin mevzuatta yer alan sigortacılık ve özel emekliliğe ilişkin yetkileri yürütmek yer alıyor.
Kuruma yüklenen bir misyon ise ülke sigortacılığının ve özel emeklilik uygulamalarının gelişmesi, sigortalıların ve katılımcıların korunması için tedbirler almak, bu tedbirleri bizzat uygulamak veya ilgili kuruluşlara uygulatmak olacak.
Sigortacılık ve özel emeklilik alanında faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlarla ilgili inceleme, ve uygulamalarını izlemeye alma görevini de Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu üstlenecek.
357 PERSONELİ OLACAK
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Kurumu’nda başkanın dışında 357 kişi edilecek. İstihdam edilecek görevler arasında başkan yardımcısı, daire başkanı, grup başkanı, danışman, özel kalem müdürü, basın ve halkla ilişkiler müşaviri, sigortacılık uzmanı, uzman yardımcıları, mai hizmetler uzmanı, memur, bilgisayar işletmeni, sekreter, şoför, avukat, doktor, hemşire, programcı, çözümleyici, teknisyen, hizmetli ve dağıt bulunacak.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,