Enteresan Haber – Enteresan Haber.Com

HABER » Gündem » Sedat Peker’in 10 Bin Dolar Ödediği Siyasetçi Kim Çıktı? » Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021 15:07
Sedat Peker’in 10 Bin Dolar Ödediği Siyasetçi Kim Çıktı?

Sedat Peker’in 10 Bin Dolar Ödediği Siyasetçi Kim Çıktı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den 10 bin dolar alıyor” dediği ismin eski AKP milletvekili Metin Külünk olduğu iddia edildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ’ya, “Sedat Peker’in ayda 10 bin dolar gönderdiği siyasetçi kim?” diye sordu. Özel, Bakan Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “İçişleri Bakanı’nın bir siyasetçinin bir organize suç örgütü üyesiyle mali ilişkisini biliyor olması, ancak bu konuda işlem yapmamayı tercih etmesi bir hukuk devleti görüntüsü olamaz.

Bu ilişkiyi bir bakanın bildiği ancak adım atmadığı anlaşılmaktadır” dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bakan Soylu’dan şu sorulara yanıt vermesini istedi. ” -Sedat Peker’in ayda 10 bin dolar gönderdiği siyasetçi kimdir? Bu siyasetçinin kim olduğu bilgisi neden saklanmaktadır?

-Sedat Peker’in bir siyasetçiye 10 bin dolar gönderdiği bilgisine ne zaman ulaşılmıştır? Bu bilgiye hangi yöntemle ulaşılmıştır? Bu bilgiye ulaşıldıktan sonra neden harekete geçilmemiştir?

-Organize suç örgütleriyle siyasetçiler arasında, Bakanlığınızca tespit edilen ilişki bulunmakta mıdır? Bulunuyorsa, hangi siyasetçiler ile hangi organize suç örgütleri arasında bir ilişki bulunmaktadır? Bu ilişkinin boyutu nedir?”

O SİYASETÇİ METİN KÜLÜNK İDDİASI!

Öte yandan Sedat Peker’in yayımladığı 6. videoda ‘Bir milletvekilinin ricasıyla Hürriyet’e baskın yaptığıyla’ ilgili açıklamaları gündem . Peker, “Hürriyet’i bastırmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım” dedi.

BirGün’de yer alan kulis haberine göre, Peker’e istekte bulunan milletvekilinin AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk olduğu söyleniyor.

SOYLU: BİR MİLLETVEKİLİ PEKER’DEN 10 BİN DOLAR ALIYOR

Soylu, önceki akşam katıldığı TRT Haber yayınında, bir milletvekilinin Peker’den ayda 10 bin dolar aldığını iddia etmişti. Soylu, Peker’in kendisi hakkında iddialarına ilişkin “Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir.

Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Kekelemişler ben ne yapayım. Kim kekelemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş” demişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soylu’ya yönelik çağrısında Peker’den kimin para aldığını açıklamasını istedi. Ankara’dan gelen kulislere göre söz konusu iddianın da sahibi AKP’li Metin Külünk…

KÜLÜNK İLE SOYLU GERGİNLİĞİNİN GEÇMİŞİ

Süleyman Soylu ile Metin Külünk arasında uzun süredir pek çok gerginlik yaşandığı kamuoyunda biliniyor. Külünk, son olarak İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma genelgesine de tepki göstermişti. Külünk “Belirsiz Normalleşme Genelgesi işlevinde bu tarz planlar gerçekten sadece anormalleşmeyi besler” ifadesini kullanmıştı.

2020’de yaşanan dernek baskınıysa ikili arasındaki gerginliğin ulaştığı noktanın göstergesiydi. İddialara göre, eski AKP milletvekili Metin Külünk’ün çalışanları Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen Milli Beka Hareketi Derneği’ni bastı. Milli Beka Hareketi Derneği Başkanı Murat Şahin, baskın anına dair görüntüleri paylaştı. Milli Beka Hareketi Derneği Başkanı Murat Şahin, Külünk’ün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerine karşı Soylu’nun yanında yer aldıkları için bu saldırının hedefi olduklarını iddia etti.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,