Enteresan Haber – Enteresan Haber.Com

HABER » Gündem » Sedat Peker’den yeni iddia: Planları bir cemevine saldırı » Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021 3:16
Sedat Peker’den yeni iddia: Planları bir cemevine saldırı

Sedat Peker’den yeni iddia: Planları bir cemevine saldırı

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yeni bir iddia daha ortaya attı. Peker, “Planları bir cemevine saldırıdır” iddiasında bulundu.

Suç örgütü lideri , Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bir iddia daha ortaya attı. Peker, Gaziosmanpaşa’da 1993 yılında düzenlenen saldırıdan daha büyük bir eylemin eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın adamları tarafından planlandığını öne sürdü.

Peker, YouTube’da yayınladığı videolara dikkat çekerek “Devamlı Alevilik konusuna değinmemin sebebi derin Mehmetin adamları tarafından geçmişte Gaziosmanpaşa’daki kahve saldırısından çok daha büyük bir eylem yapılıp, ülkede kaos çıkarma planlarını boşa çıkarabilmek içindir. Planları bir cemevine saldırıdır” iddiasında bulundu.

GAZİ KATLİAMI’NDA NELER YAŞANDI?

12 Mart 1995 tarihinde o dönem İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Gazi Mahallesi’nde üç kahvehane ve bir pastane kimliği belirsiz kişilerce taranmış, bu saldırılarda Halil Kaya adlı bir Alevi dedesi hayatını kaybetmiş, 25 kişi de yaralanmıştı. Gazi Mahallesi’nde dört gün boyunca süren olaylarda 22 kişi hayatını kaybetmiş, 150’den fazla kişi yaralanmış, çok sayıda kişi de tutuklanmıştı.

PEKER’İN MEHMET AĞAR HAKKINDAKİ İDDİALARI

Sedat Peker, yayınladığı videolarda gazeteci-yazar Uğur Mumcu cinayetinde de Mehmet Ağar’ın parmağı olduğunu öne sürmüştü. Peker, “Uğur Mumcu bence şehittir. Neden öldürüldü? Öldürüldüğü zaman yazdığı yazılara bakın. Hep terör bölgelerinde uyuşturucu tarlaları olur ve silah ticareti. Şehit olduğunda yanına ilk gelen kim? Mehmet Ağar. Katil hep ilk gelir. Ve eşine diyor ki: Ben buradan bir tuğla çekersem devlet aşağıya iner” ifadelerini kullanmıştı.

Peker, ayrıca Ağar’ın Azeri iş insanı Mübariz Mansimov’u tehdit ettiğini ve bu şekilde Yalıkavak Marina’yı aldığı iddiasında bulunurken, Ağar da Sözcü gazetesine Yalıkavak Marina ile ilgili yaptığı açıklamada “Ben olmasan mafya çökerdi” ifadesini kullanmıştı.

Etiketler: , , , , , , ,