Enteresan Haber

POMEM sınav sonuçları açıklandı

Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığının internet sitelerinden öğrenebilecek

HABER » Genel » POMEM sınav sonuçları açıklandı » Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018 17:40
POMEM sınav sonuçları açıklandı

Meslek Merkezi (POMEM) 22. dönem sınav  sonuçları açıklandı.
Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde, Akademisi  Başkanlığınca, üniversite mezunu polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan  sınavın sonuçları duyuruldu.
Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün “www..gov.tr”  ile Akademisi Başkanlığının “www.pa.edu.tr” internet adreslerinden, T.C  kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek. Sınav sonuçları  hakkında ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.
Asıl olarak başarılı olan adayların, intibak eğitiminin başlayacağı 27  Ağustos saat 17.00’ye kadar planlanan POMEM’lerde hazır bulunmaları gerekiyor.
“Asıl” olarak kazanan adaylardan, POMEM’e geçici kayıt  sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai  bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteğiyle   merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi  olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin yerine puan sırasına  göre yedek adaylar çağrılacak.