Enteresan Haber – Enteresan Haber.Com

HABER » Gündem » Niçin şeker fabrikaları üç kuruşa satıldıktan sonra çoğu kapandı » Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021 12:59
Niçin şeker fabrikaları üç kuruşa satıldıktan sonra çoğu kapandı

Niçin şeker fabrikaları üç kuruşa satıldıktan sonra çoğu kapandı

Niçin şeker fabrikaları üç kuruşa satıldıktan sonra çoğu kapandı veya kapasite düşürdü sanıyorsunuz! Ölmeniz kimsenin umurunda değil de ondan!

gerçekten zararlı mı? Hem de nasıl! onun yanında hafif kalır. Başta İngiltere, , Avusturya, Hollanda, Danimarka olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yasak… Diğer gelişmiş ülkelerde çok düşük oranda kullanımına izin veriliyor.

Bu zehrin ülkeye girişini, yayılmasını sağlayanlar kim? Ya nişasta bazlı şeker üretiminde dünya lideri Cargill ile ahbap çavuş ilişkisini sürdürenler?

Neden şeker yerine nişasta bazlı şurup gibi şey kullanılıyor? Nedeni basit, şurup gibi şey, şekerin 250’de 1 fiyatına mal oluyor. İnanılmaz bir kâr marjı var. Haliyle para bütün kapıları açıyor. Acaba kim bu lobinin arkasında duruyor?

Milleti zehirlemeye onay çıktı!

Şeker kotalarına ilişkin yönetmelik Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Nişasta Bazlı Şeker’de (NBŞ) dünyanın bir numarası ABD’li Cargill firması göbek attı.

Oysa Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut bu konuda, “Hepsini açık edeceğim, bana yardım edin” diyordu… “Beni öldürürler” deyip şeker bazlı nişasta lobisinden korktuğunu dile getiriyordu. Yiğit Bulut’un korkudan söyliyemediğini,hadi onuda biz söyleyelim, Türkiye’de üreten beş şirket var. Cargill, Amylum, Tat nişasta, Pendik Nişasta, Sunar Mısır…

Etiketler: , , ,