Enteresan Haber

MHRS ile online randevu nasıl alınır? – MHRS hastane randevu sistemi burada!
HABER » Sağlık » MHRS ile online randevu nasıl alınır? – MHRS hastane randevu sistemi burada! » Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018 23:26

MHRS ile online randevu nasıl alınır? – MHRS hastane randevu sistemi burada!

MHRS randevu sistemi ile internet sitesi üzerinden istediğiniz hastaneye kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz. MHRS ile randevu almak için izleyeceğiniz adımları yine bu başlık altında bulabilirsiniz. Telefon üzerinden yardım alarak randevu oluşturmak için ise ALO 182’yi tuşlayabilirsiniz.

MHRS ONLİNE RANDEVU İŞLEMLERİ İÇİN TIKLA
ALO182 aranarak;
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Bakanlığına bağlı ALO182 çağrı merkezi aranır.
ALO182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.
Web’den;
Vatandaşlar, ALO182’nin yanı sıra Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir.
Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

EN ÇOK OKUNAN SAĞLIK YAZILARI