Enteresan Haber

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alacak! Başvurular ne zaman bitiyor?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakanlık bünyesinde; kütüphaneci, müze araştırmacısı , arkeolog, mühendis, mimar, şehir plancısı, tekniker olmak üzere toplam 785 personel istihdam sağlayacak. Adaylarda KPSS şartı aranacak. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitiyor? İşte, ilana ilişkin detaylar.

HABER » Personel İlanları » Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alacak! Başvurular ne zaman bitiyor? » Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019 11:52
Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alacak! Başvurular ne zaman bitiyor?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 2019 yılı kapsamında Kütüphaneci (500) kişi, Müze Araştırmacısı (25) kişi, Arkeolog (25) kişi, Mühendis (50) kişi, Mimar (65) kişi, Şehir Plancısı (50) kişi, (KPSSP93 puan türünde) Tekniker (50) kişi, 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden yapılan puan sıralama sonucu pozisyon sayısının beş katı aday arasına girmek kaydıyla Mütercim-Tercüman pozisyonunda (20) kişi olmak üzere, sözleşmeli personel alımı yapılacak. Elektronik başvuruda KPSS puan üstünlüğüne göre sıralamaya Elektronik başvuruda KPSS puan üstünlüğüne göre sıralamaya giren adaylar, sözlü sınava davet edilecek.
BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTİYOR?
Başvurular 25 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında “www.kulturturizm.gov.tr” adresinden alınacak.
ŞARTLARI NELER?
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı için KPSSP3, için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak pozisyon unvanları (müze araştırmacısı, mühendis, tekniker pozisyon unvanları için bölümler) itibariyle sıralanması neticesinde sözleşmeli personel sayısının üç katı aday arasına girmek.
Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek. En adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.
c) Adayların, son itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölümmezunu olmaları gerekir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,