Kaybolan İstanbul !

0
181 views

Değerli okurlarım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti olarak tüm dünya karşı 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan LOZAN Barış Antlaşması ile “MİLLET” olduğumuz, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet ile “DEVLET” olduğumuz, 20 Temmuz 1936 MONTRÖ Boğazlar Antlaşması ile ” BAĞIMSIZ DEVLET ” olduğumuz tescil edilip ilan edilmiştir !!!

20 Temmuz 1936′ da İsviçre MONTRÖ’de, İngiltere, Fransa, Japonya, Avustralya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, SSCB, Yugoslavya ve Türkiye arasında imzalanan 9 Kasım 1936’da yürürlüğe giren T.C’nin boğazlar üzerinde tam kontrol ve hakimiyet hakkını veren bir antlaşmadır.

Barış zamanı, sivil gemilerin özgürce geçişini garantiler. Karadeniz’e kıyısı olmayan ülkelere ait savaş gemilerinin geçişini sınırlar. Karadeniz’e kıyıdaş olmayan bir yada birkaç devlet bu denize insancıl bir amaçla deniz kuvveti göndermek isterlerse, barış zamanında en az 8 ( Sekiz ) gün önceden Karadeniz’e gidecek savaş gemilerinin sayısını, tipini, tonajını Türk makamlarına bildirmek zorundadır.

Bu devletlerin aynı anda transit geçişi 9’u ( Dokuzu ) geçemez. Tonajı 15 bin tonu geçemez. Tek bir devletin toplam tonajı 30 bin tonu geçemez. Karadeniz’de 21 günden çok kalamaz. Savaş hali varsa ve Türkiye savaşta tarafsız ise savaşan devletlerin gemileri boğazdan geçemez. Türkiye savaşan devletlerin gemilerini boğazlardan geçişini istediği gibi düzenleyebilir.

İşte bu antlaşma yüzünden ABD’nin dünyada giremediği, bir tek askeri filo oluşturamadığı ve kalıcı olarak askeri üs kurup hakim olamadığı tek deniz Karadeniz’dir. NATO’yu bahane ederek Rusya’yı Karadeniz’den çevirmek isteyen ABD’nin 1950’li yıllarda İstanbul’u Rus’lara karşı korumak için Çatalca Yarımadası ve Gelibolu Yarımadasına kanallar açmayı planladığını hatırlayalım.

2015 yılından beri ABD Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Gürcistan’a NATO adı altında üs kurup asker konuşlandırıyor. Rusya’yı 300 km’lik bir yere hapsetmeye çalıştı. Ancak Rusya karşı hamle ile Kırım’ı ilhak etti. Ukrayna’ya siyasi, Gürcistan’ada askeri müdahale ederek Gürcistan’ı üçe böldü. Elini bir nebze olsa da rahatlattı.

Aynı ABD Suriye-Irak sınırının kesiştiği ve sınırımıza 600 mt mesafesi olan bir askeri üs kuruyor. Irak ve Suriye’nin muhtelif yerlerine kurduğu gibi. ABD bizi çembere alıyor. Kanal İstanbul Rusya’nın olduğundan daha fazla bizim güvenliğimizi ve özgürlüğümüzü tehdit ediyor. Vatanımıza yapılacak topyekûn bir saldırı karşısında çaresiz kalmayalım. Milletimizi geri dönülmez acılara, savaşlara kendi elimizle mahkum etmeyelim. Kendimiz teslim olmayalım. Geleceğimize ipotek koymayalım. Son pişmanlık fayda etmez.

KOMPLO TEORİSİ

KANAL İSTANBUL ikinci bir VATİKAN Devleti’nin DOĞUM SANCISI mı???

Ülkemizde ve dünyada kimsenin GÜNDEME getirmediği, DÜŞÜNMEDİĞİ, SORGULAMADIĞI bir konuyu ele alalım.
İstanbul Kanal nedeniyle ana karadan ayrılıp ADA olacak. Ülkenin Avrupa’da toprağı ve bağlantısı kalmayacak. Bir yetkilinin dediği gibi KITALARIN SINIRI DEĞİŞMİŞ olacak.

Türkiye’yi ziyaret eden 4. PAPA olan I.Francis Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ağırlanan ilk devlet başkanı oldu. Ankara’daki bir dizi ziyaret ve temastan sonra İstanbul’a geçti. Tarihte 1054 yılından beri ilk defa PAPA ve PATRİK 28.11.2014’te İstanbul’da buluştu. Papa I.Francis Fener Rum Patrikhanesini ziyaret edip Patrik BARTHOLOMEOS ile özel görüşme yaptı.

Patrik Bartholomeos ile AYA YORGİ kilisesinde Rum Patrikliği kurucusu olduğuna inanılan ve Patrik Bartholomeos’un yönettiği AZİZ ANDREAS YORTUSUNA katılıp birlikte dua ettiler. Ertesi gün yine Fener Rum Patrikhanesine giderek Patrik Bartholomeos ile ortak bir deklerasyona imza atıp BİRLİK MESAJI verdiler.

Peki biz bu görüşmelerden ne anlam çıkarmalıyız. Gelişmeleri nasıl okumalıyız? Tamamen KOMPLO TEORİSİ diyebilirsiniz. Ancak İstanbul bir ada olacak ve İstanbul’un ikinci bir VATİKAN olmayacağının bir GARANTİSİ var mı?
Saygılarımla…
İBRAHİM TORUN…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz