Enteresan Haber

Jandarma Lojistik branşlı 2022 yılı 250 uzman erbaş alımı yapacak

Jandarma genel Komutanlığına 250 Uzman Erbaş alımı ilanı yayımlandı. Lojistik branşlı Uzman erbaş alımı en az İlköğretim ve 50 KPSS İle alım yapılacak!

HABER » Personel İlanları » Jandarma Lojistik branşlı 2022 yılı 250 uzman erbaş alımı yapacak » Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022 3:26
Jandarma Lojistik branşlı 2022 yılı 250 uzman erbaş alımı yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için ilan yayımladı. Az Önce Remsi Gazete yayımlanarak uzman erbaş alımı yapacağını bildiren Jandarma Genel Komutanlığı başvuruları başlıyor.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı ilan yayımlamış olup bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lojistik Branşlı 250 Uzman Erbaş laımı yapacağını açıkladı. Henüz ön bilgilendirme ilanı yayımlanmış olup Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Başvuru Kılavuzu yayımlanacaktır.

Lojistik Branşlı Alımları Hangi Kadrolarda Yapılıyor?
Jandarma geçmiş yılıllarda yayımladığı lojistik beanşlı Uzman Erbaş alımı yapılmış olan kontenjanlar şöyledir:

Sıhhiyeci
Aşçı
Berber (Erkek Berberi)
Betonarme Demircisi
Beyaz Eşya Tamircisi
Boya ve Alçıcı
Çatı Ustası
Duvarcı
FayansçıIsı Yalıtımcısı
Isıtma ve Tesisat Elemanı
İnşaat Kalıpçısı
İş Makineleri Tamircisi
Kaportacı
Kasap
Kaynakçı
Mermerci
Oto Boyacı
Oto Döşemeci
Oto Elektrikçi
Oto Lastik Tamircisi
Oto Tamircisi
Saraç
Sıhhi Tesisatçı
Sıvacı
Silah Tamircisi
Su Yalıtımcısı
Terz
Jandarma Genel Komutanlığı gün içerisinde yayımlanacağı Uzman Erbaş alımı Lojistik Branşları sizlerle paylaşacğaız.

Başvuru Süreci Ne Zaman Başlıyort!
Resmi Gazetede 8 Nisan 2022 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Başvuru süreci Bugün ( 8 Nisan 2022 ) itibari ile başlayacak olup en geç 24 Nisan 2022 tarihinbe kadar devam edecektir. Başvurular sadece İnternet ortamında jandarma Genel Komutanlığının resmi internet adresi üzerinden alınacak.

Başvuru için Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?
Jandarma genel Komutanlığı adaylardan, en az ilköğreitm mezunu olmak şartı arayacak. Ayrıca genel ve özel nitelikleri sizlerle payalşıyoruz.

Genel Başvuru şartları Nelerdir?
Uzman Erbaş alımına başvuru yapacak adaylardan genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek” gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şatları Ne Olacak?
Uzman Erbaş alımları İlköğretim, Lise, Ön Lisans adaylarından yapılacak. peki KPSS, Yaş, Boy şartları nedir? Askerlik görevine devam edenler nasıl başvuru yapacak? Tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

KPSS Detayı Nedir?
Jandarma Genel Komutanlığına İlk Öğretim mezunu yapılacak alımlarda KPSS Şartı Aranmayacak olup başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır.

Lise ve Ön Lisans mezunlarından KPSS Şartı talep edilecek olup KPSSP94 veya KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Nedir?
Uzman Erbaş alımına 20 yaşını tamamlamış ve 27 yaşından büyük olmayan adaylar başvuru yapabilecek.

Boy Şartı Nedir?
En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boy-kilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak.

Askkerlik Görevini Yapmış veya Hala Yapan Adaylar için Aranan Şartlar:
Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak,

Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (24 Nisan 2022) itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak

Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2022 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak,

Bizi TWİTTER‘da takip etmek için tıklayın:@HaberEnteresan
Bizi FACEBOOK‘ta takip etmek için tıklayın:Enteresan Haber
Bizi İNSTAGRAM‘da takip etmek için tıklayın:enteresanhaberci

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,