Enteresan Haber – Enteresan Haber.Com

HABER » Gündem » Erdoğan’a Bakarak Atatürk’e Lanet Okudu » Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021 0:28
Erdoğan’a Bakarak Atatürk’e Lanet Okudu

Erdoğan’a Bakarak Atatürk’e Lanet Okudu

Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla dün Ayasofya Camisi’nde gerçekleşen “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” programında Erdoğan’ın gözlerinin içine baka baka Atatürk’e lanet okudu.

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı , dün Taksim Camisi’nin açılışının ardından Ayasofya Camisi’nde “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci, Erdoğan’ın katılımıyla Ayasofya’da dün düzenlenen programda icazet aldı. Programda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’nın açılışında Atatürk’e okumasının ardından yeni bir skandal yaşandı.

ATATÜRK’E LANET

Program sırasında Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okunduğu ortaya çıktı. Erdoğan’ın da dinlediği anlarda şu ifadeler kullanıldı: “Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma…”

KİMLER ORADAYDI

Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafız öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı. İcazet merasiminde Erdoğan’ın torunu Ömer Tayyip ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlu Ömer Asım da icazet aldı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,