Enteresan Haber

Emekli Bayram ikramiyesi için tarih belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dakika yaptığı açıklamada bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta ödeneceğini bildirdi.

HABER » Genel » Emekli Bayram ikramiyesi için tarih belli oldu! » Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018 15:06
Emekli Bayram ikramiyesi için tarih belli oldu!

Aile, Çalışma ve Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Sandığı emeklilerine 17 Ağustos’ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun.”
Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek
Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:
“Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi yapılacak.”
Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.