Enteresan Haber

Corona virüsü 2 günde öldürüyor
HABER » Sağlık » Corona virüsü 2 günde öldürüyor » Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020 14:38

Corona virüsü 2 günde öldürüyor

Dünya Sağlık Örgütü, başta olmak üzere tüm dünyada aşı çalışmaları devam ederken, parazit öldürücü ilaç olan Ivermectin’in corona virüsü karşı etkili olduğu açıklandı. İşte tüm dünyayı heyecanlandıran son dakika haberinin ayrıntıları…

şu ana kadar 88 binden fazla insanın ölümüne neden olurken, toplamda 1 milyon 480 binden fazla insanda görüldü. Virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında ABD, İspanya, İtalya ve Almanya yer alırken, aşı çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. olarak, parazit öldürücü ilaç olan Ivermectin’in antiviral etkiye sahip olduğu ve tip koronavirüsü hücre kültürlerinde 48 saat içerisinde öldürdüğü belirtildi.

48 SAAT İÇİNDE ÖLDÜRÜYOR

Antiviral Research’ın aktardığına göre, Avustralya’nın Melbourne şehrindeki Monash Üniversitesi ve Kraliyet Hastanesi’nden bilim insanları, laboratuvar koşullarında Ivermectin’in koronavirüslü hücreler üzerinde etkisini analiz etti.
Bunun için hücrelere, koronavirüs bulaştırıldıktan 2 saat sonra ilaç uygulandı. Bir doz sayesinde, viral RNA miktarının 24 saat sonra yüzde 93, 48 saat sonra da en az yüzde 99 oranında azaldığı ortaya çıktı.
Haberde, “Bu etki, Ivermectin’in neredeyse tüm viral materyallerin kaybına yol açtığını gösteriyor” denildi. Aynı zamanda Ivermectin’in deney sırasında numuneler üzerinde toksik etki göstermediği kaydedildi.
Bilim insanları, Ivermectin’in SARS-CoV-2’nin viral yükünü azaltmaya, komplikasyonlarını önlemeye ve insandan insana bulaşmasını sınırlandırmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

EN ÇOK OKUNAN SAĞLIK YAZILARI