Enteresan Haber

Atatürk'e "soykırımcı" dedi

Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de, Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasını sunan Yunan sunucu Sakis Tanimanidis, 19 Mayıs paylaşımı ile Atatürk’e “soykırımcı” hakaretinde bulundu.

HABER » Genel » Atatürk'e "soykırımcı" dedi » Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019 19:13
Atatürk'e

Acun Ilıcalı’nın patronu olduğu TV8’de yayınlanan Survivor - yarışmasının sunucusu Sakis Tanimanidis, medya hesabından yaptığı 19 Mayıs paylaşımı ile ’e “soykırımcı” hakaretinde bulundu.
Gazi ’ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümünde Instagram hesabından paylaşımda bulunan Sakis Tanimanidis, “Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum” ifadesini kullandı. Sakis Tanimanidis, mesajının yanında paylaştığı fotoğrafta da, “GENOCIDE Pontuslu Yunanlıların soykırımının yüz yılı 1919-2019” ifadesi yer aldı.
Acun Ilıca’nın kanalı TV8’de Survivor - yarışmasını sunan Sakis Tanimanidis paylaşımının Türkçe çevirisi şöyle:
“Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum.
Büyükbabam Panayiotis Tanimandides’in bir Pontus köyü olan İmera’daki evini ziyaret ettim ve bu günün (soykırımı kastediyor) ne anlama geldiğini yanlızca biz Pontus kökenli Yunanlılar değil, bütün dünya için ne anlama geldiğini biraz daha anlama şansına sahip oldum.
Ve bütün insanlık için söylüyorum, biz savaşlara, suçlara, cinayetlere ve soykırımlara sessiz kaldığımız sürece bunların gelecekte dünyadaki diğer insanlar adına tekrarlanmasını kolaylaştırıyoruz.

#Unutmuyorum”
Survivor’ın  kökenli sunucusu Sakis Tanimanidis’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yaptığı paylaşımın sonuna da Yunanca “Unutmuyorum” etiketini yazdı.

blank
ACUN’UN SAKİS PAYLAŞIMI
TV8’in patronu Acun Ilıcalı medya hesabından  Şubat ayında “Sakis ise Survivor sunmanın keyfi” mesajıyla bu fotoğrafı paylaşmıştı.
blank