Enteresan Haber

Amon Ra nın Laneti
HABER » Biliyonmu » Amon Ra nın Laneti » Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2022 6:21

Amon Ra nın Laneti

Milattan 1500 yıl önce yaşayan Mısır Prensesi Amon Ra öldükten sonra dönemin geleneklerine uygun olarak mumyalanır, tahta bir tabuta konur, Nil Nehri’nin kıyılarındaki El Uksur (Luksor) bölgesinin Krallar Vadisi ndeki bir mahzene gömülür. Bundan sonra Amon Ra lanetiyle ünlenecekti.

1880’li yılların sonlarına doğru Güney Mısır’da Amon Ra nın mumyasını satın alan zengin 4 İngiliz genci yüzünden başlar felaketler zinciri. Önce gençlerden biri biçimde ortadan kaybolur. Diğeri, hizmetkarı tarafından vurularak öldürülür. Cinayetin ardından hizmetkar bunu neden yaptığını bilmediğini söyler.

Geriye kalan 2 İngiliz genç, mumyayı alıp İngiltere’ye dönerler. Birisi parasını yatırdığı bankanın battığını öğrenir ve beş parasız kalır. Diğeri de ölümcül bir hastalığa yakalanarak önce işini kaybeder, sonra evi dahil bütün servetini harcar ve sokaklarda yatıp kalkacak denli perişan olur.

Tabutu, yaşanan tüm bu talihsizliklere rağmen Londralı bir iş adamı satın alır. Kısa bir sonra adam ailesiyle birlikte bir trafik kazası geçirir ve birkaç gün sonra da evinde yangın çıkar. İş adamı, tabutu British Museum’a bağışlar.

Tabut, bir kamyonetle müzeye götürülür, indirilmeye çalışılırken araç devrilir. Sonrasında iki işçi, tabutu müzenin içinde koyulacağı yere taşırken biri yere düşer ve bacağı kırılır. Diğer işçi ise hiçbir sağlık problemi olmamasına rağmen 2 gün sonra aniden ölür.

Amon Ra nın tabutu müze içine yerleştirildikten sonra da talihsizliklerin önü kesilmez. Müzede çalışan gece bekçileri, tabutun içinden çekiç darbeleri ve hıçkırma ağlama sesleri duyduklarını söyleyerek ona yaklaşmaktan korkarlar. Bir gece Amon Ra nın tabutunun bulunduğu odadaki diğer eserler etrafa savrulur. Oda savaş alanına döner ve aradan çok fazla zaman geçmeden bekçilerden biri müzede ölü bulunur. Artık bekçiler ve hatta temizlikçiler bile o odaya girmek istemezler.

Bu olaylar sonucunda müze yetkilileri tabutun artık sergilenmemesi gerektiğini düşünürler ve saklamak için bodrum katına indirirler. Bodruma indiren işçilerden biri aynı gün çok ciddi bir hastalığa yakalanır. Ertesi sabah da müze müdürü masasında ölü bulunur.

blank

Olaylar, olanlar artık gazetelerin manşetlerine taşınır. Bir foto muhabiri, haberinde kullanmak üzere müzeye gidip tabutun fotoğrafını çeker. Çektiği fotoğrafları tab ettirmek için evine gider ve aynı günün akşamında evinde ölü olarak bulunur. Ölüm nedeni intihardır. Fotoğrafları sonradan görenler, tabutun yanında ağlamakta olan korkunç bir insan yüzü figürü bulunduğunu söyler.

British Museum temizliğini bile yaptıramadığı mumyayı açık arttırmada bir koleksiyoncuya satar. Koleksiyoncu, ünlü medyum Madam Helena Blavatsky yi mumyayı görmesi için davet eder. Medyum, mumyada çok güçlü kötü frekanslar olduğunu, bu şeytani güçleri uzaklaştırmasının mümkün olmadığını, bu mumyadan derhal kurtulmasını tavsiye eder.
Bunun üzerine koleksiyoncu tabutu müzeye iade etmek ister ancak müze geri almaz.

Sonunda, Amerikalı bir arkeolog ve satranç ustası olan William T. Stead, yüklü miktarda para verip mumyayı daha detaylı inceleyip araştırmak için satın alır ve gemiyle İngiltere’den, New York’a götürmek ister. Fakat, kötü şöhreti yüzünden mumyayı hiçbir gemi kabul etmez.

blank

Ünlü arkeolog bunun üzerine bir otomobil içine gizlediği mumyayı ’ya götürmek için ilk New York seferine hazırlanan büyük transatlantik Titanic’e yükler.

İngiltere’den New York’a doğru yola çıkan, kargo bölümünde Amon Ra’nın tabutu da bulunan Titanic, hepinizin bildiği üzere, 14 Nisan 1912’de bir buz dağına çarparak 1500’ü aşkın yolcusuyla birlikte sulara gömülür.

BU YAZILARIDA BEĞENEREK OKUYACAKSINIZ
Antik Mısırlılar kedilere neden takıntılıydı?
Afrika’nın talihsiz beyazları albinolar
Kralı öldürüp kalbini kebap yapmışlar
Sırf Eğlence Olsun Diye 138 Hizmetçisini Öldüren Kanlı Rus Kontesi Darya Saltykova
İlluminati’nin doğuşu ve sır perdesinin ardındaki gerçekler
536 Senesi dünyada yaşamak için neden en kötü yıldı?
Avrupa’da on binlerce kişi Kurt Adam hikayelerinden dolayı öldürüldü
Her Güzelliğin Ona Bağlı Olduğu İddia Edilen Altın Oran Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Orta Çağda Yüzbinlerce Kadının Hayatını Kaybetmesine Sebep Olan Kitap: Malleus Maleficarum

BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN
Bizi TWİTTER‘da takip etmek için tıklayın:@HaberEnteresan
Bizi FACEBOOK‘ta takip etmek için tıklayın:Enteresan Haber
Bizi İNSTAGRAM‘da takip etmek için tıklayın:enteresanhaberci

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

EN ÇOK OKUNAN İLGİNÇ BİLGİLER